PILNE! Nowy narkotyk dotarł do Polski. Może doprowadzić nawet do śmierci.

 
Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed nową substancją odurzającą: MDMB-4en-PINACA. Jej zażycie może skończyć się poważnym zatruciem, a nawet doprowadzić do zgonu.

Dlaczego ten narkotyk jest niebezpieczny?


Jak podaje GIS od kilku miesięcy narkotyk ten jest obecny w naszym kraju. Może on występować w postaci mieszanek do palenia, liquidów do e-papierosa, proszków oraz kartoników nasąconych substancją.

Po zażyciu MDMB-4en-PINACA mogą wystąpić następujące objawy:


  • Halucynacje, paranoja, psychoza oraz agresywne i gwałtowne zachowanie.
  • Splątanie, strach, niepokój.
  • Zniekształcone postrzeganie czasu.
  • Nudności, wymioty.
  • Letarg.
  • Zaburzenia motoryki.
  • Zaczerwienienie spojówek oczu.
  • Objawy sercowo-naczyniowe: nadciśnienie, tachykardia, bradykardia, ból w klatce piersiowej, zawał mięśnia sercowego i udar.
  • Drgawki, konwulsje, utrata przytomności, śpiączka.

Główny Inspektor Sanitarny informuje o niebezpieczeństwie związanym z użyciem nowych narkotyków (zwanych popularnie „dopalaczami”). Produkty sprzedawane jako tabletki, proszki, ziołowe mieszanki, jak również liquidy do palenia, często zmieniają skład i stężenie. Użytkownicy często nie są świadomi jakie substancje spożywają, co powoduje trudności w niesieniu pomocy przez służby medyczne.

~ Główny Inspektorat Sanitarny


Źródło:

https://www.gov.pl/web/gis/glowny-inspektor-sanitarny-ostrzega-przed-zazywaniem-nowej-substancji-psychoaktywnej-mdmb-4en-pinaca

O portalu

Miejsce pełne zdrowia to portal internetowy o dietetyce i zdrowym stylu życia. W serwisie są udostępniane merytoryczne artykuły dzięki, którym możesz zadbać o swoje odżywianie i zdrowie. Właścicielem Portalu jest marka Przystań zdrowego życia. Chcesz się skontaktować z redakcją? Napisz: przystanzdrowegozycia@gmail.com

Informacja

Treści zamieszczone na Portalu Miejsce pełne zdrowia mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastępować kontaktu z lekarzem bądź innym pracownikiem ochrony zdrowia. Przed zastosowaniem się do porad zawartych w tym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem lub innym pracownikiem ochrony zdrowia w zależności od potrzeb. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania się do porad znajdujących się w Serwisie.

Kopiowanie, przetwarzanie lub rozpowszechnianie materiałów dostępnych w tym Serwisie w całości lub w części bez zgody Redacji jest zabronione.